58X50mt Termal Rulo Kağıt 158X50mt Termal Rulo Kağıt

58X50 mt Termal Rulo Kağıt

Ürün Hakkında

58X50 mt Termal Rulo Kağıt

  • Termal makinalarda kullanılır.
  • Isı ile yazılır.
  • Kartuş gerektirmez.
  • 48 gram kağıt gramajı

Kullanım Alanları

  • Akaryakıt Pompa Yazarkasaları

Pompa Yazarkasa Rulosu

İstasyon Pompa Rulosu

58X50mt Termal Rulo Kağıt Kavramı nedir ?

İlk baştaki rakam mm cinsinden ve rulonun ağız genişliğini, ikinci rakam ise akış yani rulonun toplam uzunluğunu belirtmektedir.

58X50 mt. Termal Rulo Kağıt benzin istasyonları ve uyumlu yazarkasalar için ideal ölçüdür.

58X50mt Termal Rulo Kağıt ve Tüm Çeşitler Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal rulolar satın alınırken en önemli özellik t-sek kavramıdır. Ruloların arkasında bulunan bu kod Türkiye standartları enstitüsü tarafından ürünün kullanıma uygunluğunun ispatıdır.

Ülkemizde pek çok lisanssız üretici, satıcı bulunmakta ve özellikle yanlış üretimden kaynaklı termal cihazlarınıza zarar vermek, bilgi belge kaybı,

silinme ve en önemli özellik olarak ürün metresinden eksiltmek suretiyle bir çok zararlara yol açmaktadır.

Fiyat skalasında öne geçmek adına metre eksiltme ve uygun olmayan ürün kullanılarak gerçekleştirilen ürünler sadece fiyata bakan müşterileri yanıltmakta ve aldatmaktadır. Unutulmamalıdır ki ;

kağıt bir hammaddedir ve dünya genelinde bir borsası vardır. Lisanslı üreticiler ve bu üreticiler ile iş yapan satıcılar bu borsada ki fiyatlamalara göre indirim yapabilirler.

58X50mt. Termal Rulo Kağıt ve Tüm Çeşitler

Termal Rulo Kullanım Alanları

Termal pompa rulosu kağıdının çeşitli özellikleri ve kalitesi, termal yazıcılarla birlikte kullanılmaları ve süpermarketler, alışveriş merkezleri, trafik polisi,

idari görevliler ve benzinliklerde benzin fişi olarak el tipi termal yazıcı için kullanılmalarıdır.

Denetim kağıdı olarak da adlandırılan termal kağıt, ısıya maruz kaldığında renk değiştirmek için formüle edilmiş bir malzeme ile kaplanmış özel bir ince kağıttır.

58X50mt Termal Rulo Kağıt ve Tüm Çeşitler

Termal Rulo Nasıl Elde Edilir ?

Genellikle, kaplama ısıtıldığında siyaha döner, ancak maviye veya kırmızıya dönüşen kaplamalar da kullanılır. Alev gibi açık bir ısı kaynağı akaryakıt pompa rulosu kağıdının rengini değiştirebilir.

Çok renkli termal kağıt ilk olarak 1990’ların başında Fuji Thermo-Autochrome (TA) sisteminin piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Bunu 2000’lerin sonlarında Polaroid Zink (sıfır mürekkep) sisteminin geliştirilmesi takip etti.

Bu yöntemlerin her ikisi de, üç ayrı renklendirme katmanı olan çok katmanlı kaplamalara dayanmaktadır. Ancak her bir katmanın bağımsız aktivasyonu için farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Koruyucu Kaplama Termal terazi rulosu kağıtlarının çoğu şunları yapmak için doğrudan koruyucu bir üst kaplama gerektirir:

l UV ışığına, suya, yağlara, plastikleştiricilere ve benzeri etkenlere maruz kalmanın neden olduğu termal görüntünün solmasını azaltmak l Yazıcı ucu aşınmasını azaltmak l

Termal yazıcı uçları üzerindeki termal kaplamadaki artıkları azaltmak veya ortadan kaldırmak l

Termal kağıda uygulanan fleksografik baskı mürekkeplerinin daha iyi sabitlenmesini sağlamak l Termal yazıcı ucundan gelen ısıyı aktif kaplamaya odaklamak


Rulo Çeşitleri

Rulo çeşitleri boyutuna ve kullanılan kağıdın çeşidine göre değişkenlik gösterir.

Bu kağıt türleri ve boyutlar da kullanılan cihazın marka ve özelliklerine göre belirlenir.

Bu nedenle sipariş edeceğiniz rulonun kullandığınız yazar kasa veya pos cihazı markası ile uyumlu olmasına özen göstermeli ve siparişinizi o şekilde vermelisiniz.

58X50mt Termal Rulo Kağıt ve Tüm Çeşitler

Benzin istasyonu pompaları ve denetim yazıcılarında kullanılabilmektedir.

56x30m Termal Pos Rulosu – 56 mm x 30 mt

Vera pos cihazı rulosu olarak da bilinen 56 mm x 30 mt boyutundaki termal kağıt pos rulosu ürünü 1 nüsha olarak ve istenilen adetlerde olacak şekilde sipariş edilebilir.

Bu ürün Vera marka tüm pos cihazlarında aynı zamanda Beko marka pos cihazlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Uyumlu benzin istasyonlarıda bulunmaktadır.

Termal Yazar Kasa Rulosu – 80 mm x 40 mt

Piyasada kullanılan pek çok marka cihaz ile uyumlu olan bu ürünü rulofabrikam.com’da uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Bu rulo ürünü kullanabileceğiniz cihazlar ise şöyle;

Beko Pos Cihazı, Epson Yazar Kasa, Hugin Yazar Kasa, IBM Yazar Kasa, İnter Yazar Kasa, NCR Yazar Kasa, Siemens Yazar Kasa, Casio Yazar Kasa, Zebra Yazar Kasa, Bixolon Yazar Kasa, Teknoross Yazar Kasa.

Termal Yazar Kasa Rulosu – 80 mm x 60 mt

Bu ürün ortalama uzunluğa sahip ve özellikle iş akışı orta düzeyde yoğun olan işletmelerin kullanımına daha uygundur. Pek çok cihaza uygun olmakla beraber şu marka cihazlarda kullanılabilir:

Beko Pos Cihazı, Epson Yazar Kasa, Hugin Yazarkasa, IBM Yazar Kasa, İnter Yazar Kasa, NCR Yazar Kasa, Siemens Yazar Kasa, Casio Yazar Kasa, Zebra Yazar Kasa, Bixolon Yazar Kasa, Teknoross Yazar Kasa.


58X50mt Termal Rulo Kağıt

Referanslarımız;

İstinye park avm, Halktan, Aytemiz Benzin İstasyonları, Shell Benzin İstasyonları, Vestel Satış Noktaları, Karşıyaka Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, Eczacılar odası, Rixos Oteller zinciri, Opet Akaryakıt istasyonları, Shell İstasyonları, Lukoil, Kadoil, Aytemiz ve bir çok müşterimiz rulofabrikam.com ‘un tedarik zincirini kullanmaktadır.

Kargo politikamız

Kargo saatine yakın veya kargo saatinin geçmesi durumunda siparişler ertesi iş gününde kargoya verilebilmektedir. Ürünümüz hakkında detaylı bilgi almak için 0 (850) 307 68 98 müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ek bilgi

ADET SEÇİNİZ

, ,

Lütfen Görüşlerinizi Yazınız

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

ANA SAYFA
HESABIM
0
ARA
Alışveriş Sepeti 0

Sepette ürün yok.